Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmiana w eterze i przy tablicy

Ks. Krzysztof Orzeł zamieni eter na autobus, a ks. Rafał Słomba kredę na eter. Bp Jeż dokonał zmian w diecezjalnym radiu RDN.

Decyzją biskupa tarnowskiego ks. Krzysztof Orzeł, dotychczasowy wicedyrektor radia RDN, będzie od 1 września diecezjalnym duszpasterzem biura pielgrzymkowego, turystyki i sanktuariów.

W radiu RDN zastąpi go ks. Rafał Słomba z parafii św. Jadwigi w Dębicy, który przez ostatnie 10 lat pracował w dębickim liceum.

Ks. Krzysztof Orzeł spędził w radiu ostatnie 8 lat. Przyjmuje nowe wyzwanie, bo, jak mówi, kapłan jest zawsze w drodze.

– Na pierwszym miejscu jesteśmy księżmi, duszpasterzami, tymi, którzy głoszą ewangelię w różny sposób, będąc na różnych stanowiskach, na które zostajemy powołani przez biskupa diecezjalnego. Dziś, w duchu duszpasterstwa, podejmuję to nowe zadanie – mówi.

ks. Rafał Słomba   ks. Rafał Słomba
Grzegorz Brożek /Foto Gość
Ks. Rafał Słomba zamienia kredę na mikrofon. I mimo, że oficjalnie rozpocznie pracę od września, będzie się wcześniej przyglądał funkcjonowaniu rozgłośni.

– Jest to rzeczywistość nowa, nie szkolna, ale radiowa. Z radiem związany byłem dotychczas poprzez osoby – mojego proboszcza, ks. Piaseckiego, ks. Krzysztofa i ks. Jacka. Natomiast radio od środka dopiero będę poznawał i tego radia będę się uczył – uzupełnia.

Ks. Krzysztof Orzeł obchodzi w tym roku 22-lecie posługi kapłańskiej, ks. Rafał Słomba – 13 – lecie.

Funkcja wicedyrektora RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz związana jest głównie z koordynacją techniki i logistyki radia. Dyrektor ks. Jacek Miszczak odpowiada za stronę merytoryczną.

O dotychczasowych decyzjach personalnych bp. Andrzeja Jeża można przeczytać w:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama