Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jeśli podskakiwać Panu Bogu, to tylko tak przejdź do galerii

Na sądeckim rynku odbył się koncert ewangelizacyjny "Pod sztandarem Jezusa".

Tegoroczna, czwarta odsłona koncertu ewangelizacyjnego "Pod sztandarem Jezusa" na sądeckim rynku, którego organizatorem są parafie jezuickie i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Filadelfia", zbiegła się z doroczną ogólnosądecką uroczystością ku czci Serca Pana Jezusa.

Po procesyjnym przejściu na sądecki rynek z kościoła Ducha Świętego odmówiono Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zakończony błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po nim rozpoczął się koncert, w czasie którego wystąpili raperzy "Wyrwani z Niewoli" oraz Gabi Gąsior z Holy Noiz.

Jeśli podskakiwać Panu Bogu, to tylko tak   Koncert raperów "Wyrwanych z Niewoli" wzbogacony o świadectwo artystów, opowiadających o swojej drodze do Boga Beata Malec-Suwara / Foto Gość Po występie raperów nawet sam proboszcz parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu zaczął rapować. – Jakby to było, gdybym tak pewnego razu, zaczął wam rapować, stojąc przy ołtarzu – recytował o. Józef Polak SJ, prowadzący koncert. Spodobał się i jemu przedostatni kawałek w wykonaniu "Wyrwanych z Niewoli", kiedy to zgromadzeni na płycie rynku ludzie podskakiwali, unosząc w górę ręce do Boga. – Gdybyście jeszcze chcieli podskakiwać Panu Bogu, to tylko tak – przestrzegał.

Jeśli podskakiwać Panu Bogu, to tylko tak   Proboszczowie parafii jezuickich w Nowym Sączu - o. Stanisław Jopek SJ (z lewej) i o. Józef Polak SJ Beata Malec-Suwara / Foto Gość Z kolei o. Stanisław Jopek SJ, proboszcz parafii kolejowej, cieszy się, że w tym roku na koncert przyszło wyraźnie więcej osób niż w latach ubiegłych. – Warto, by tego rodzaju wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz sądeczan. Sącz znany jest przecież z religijności w całej Polsce, a to dla niego okazja do radosnego świętowania, przeżywania swojej wiary przez wszystkich ludzi niezależnie od tego, z jakich parafii pochodzą – uważa o. Stanisław Jopek SJ.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z koncertu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama