Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Jan Chlebek

Był emerytowanym proboszczem parafii w Siennej. Ze względu na jego pogrzeb Podhalański Festyn Misyjny w Tylmanowej odwołano.

Ks. Jan Chlebek urodził się 27 czerwca 1946 roku w Tylmanowej. Egzamin dojrzałości złożył w Krościenku nad Dunajcem. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 30 maja 1971 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Baranów Sandomierski, Siemiechów i Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa. W latach 1984 – 2010 pełnił urząd proboszcza parafii Sienna. Ponadto wchodził w skład Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej.

Po złożeniu urzędu proboszcza parafii Sienna zamieszkał w parafii Tylmanowa jako rezydent.

– Był żołnierzem, odbywał przymusową służbę wojskową w latach reżimu komunistycznego. W listopadzie 2016 został mianowany decyzją prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszy stopień oficerski. Otrzymał z rąk Ministra Obrony Narodowej patent oficerski. Był wspaniałym katechetą i duszpasterzem, zatroskanym o sprawy parafian kapłanem. Niósł pomoc potrzebującym, zwłaszcza ubogim wiejskim rodzinom. Wnosił radość tam, gdzie przebywał. Nade wszystko zaś był człowiekiem o wielkim i pokornym sercu. Zostanie w pamięci mieszkańców siennenskiej ziemi. Niech Miłosierny Pan przyjmie go do swego domu! – pisze parafianka z Siennej.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Tylmanowej w niedzielę 2 lipca o 15.00, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama