GN 45/2018 Archiwum

Rower i obrona życia

Uczestnicy 8. Rajdu dla Życia 2 lipca odwiedzili bł. Karolinę, zatrzymując się w Wał-Rudzie i Zabawie. Przystanek też mieli w Dąbrowie Tarnowskiej, a dziś w Mielcu.

Od 1 do 7 lipca odbywa się ósma edycja Rajdu dla Życia – rowerowej pielgrzymki promującej obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Uczestnicy w dwóch ekipach, jednej z Oświęcimia, a drugiej z Gdańska, zmierzają do Łodzi zgodnie z hasłem "Kierunek Łódź Piotrowa. Organizatorem Rajdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Grupa z Oświęcimia pokona w ciągu 7 dni dystans ponad 580 km, przejeżdżając przez teren 9 diecezji. Trasa tej nitki wczoraj 2 lipca poprowadziła uczestników Rajdu przez Wał Rudę, Zabawę i Dąbrowę Tarnowską. Dziś zatrzymają się w Mielcu.

Obiad u bł. Karoliny   Obiad u bł. Karoliny arch. Rajd dla Życia "Szczególnymi miejscami, które dzisiaj zwiedziliśmy, były Wał Ruda i Zabawa, szczególnie związane z życiem i męczeństwem patronki KSM bł. Karoliny Kózkównej. W Zabawie otrzymaliśmy bardzo dobry obiad i mieliśmy okazję pomodlić się przy grobie bł. Karoliny. Ta przerwa była nam bardzo potrzebna, mogliśmy chwile wypocząć i wyschnąć przed następnym etapem" – napisali uczestnicy Rajdu w swojej codziennej relacji z podróży. Wczorajszy dziś zakończył się dla proliferów w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie także zaznali gościny.

Dzisiaj rano uczestnicy Rajdu dla Życia wyjechali z Dąbrowy Tarnowskiej   Dzisiaj rano uczestnicy Rajdu dla Życia wyjechali z Dąbrowy Tarnowskiej arch. Rajdu dla Życia

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy