Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie tylko bierzemy

W hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się pierwsze ogólnopolskie forum studentów - stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia.

Na spotkaniu przedstawiciele pięciu studenckich wspólnot z Warszawy, Krakowa, Katowic, Szczecina i Lublina zaprezentowali swoje dotychczasowe dokonania i osiągnięcia.

Stypendyści w tym roku zaangażowali się w Szlachetną Paczkę, organizowali Marsze dla Życia, a także Orszaki Trzech Króli. W swojej działalności nie zapominali o starszych i często składali wizyty w domach spokojnej starości.

Młodzi opowiadają o swoich działaniach   Młodzi opowiadają o swoich działaniach
Archiwum fundacji

Metody na propagowanie osoby patrona fundacji Jana Pawła II często miały nietypowy charakter. Wspólnota katowicka zorganizowała na przykład grę miejską „Św. Jan Paweł II naszym przewodnikiem”, w której uczestniczyło ponad 500 osób.

– Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że nie tylko bierzemy, ale i dajemy – mówią młodzi.

Na spotkaniu zaskoczył swoją obecnością prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Podkreślił dużą rolę wspólnoty w życiu człowieka, nie tylko tak wielkiej, jaką tworzą stypendyści, ale również tej mniejszej, jak rodzina.

Dariusz Kowalski mówi o swojej wierze   Dariusz Kowalski mówi o swojej wierze
Archiwum fundacji
Gościem specjalnym, oczekiwanym przez wszystkich, był Dariusz Kowalski, odtwórca roli ojca bł. Karoliny w filmie „Zerwany kłos”. Aktor podzielił się z zebranymi świadectwem wiary, przekonując, że ideały nie tylko nie przeszkadzają w osiągnięciu sukcesu i szczęścia, ale są jego źródłem.

Stwierdził, że ludzie sami komplikują sobie życie i nie potrafią iść do Boga prostą drogą.

– Demon nienawidzi twojego piękna, modlitwy, mądrości, oddawania czci Bogu i zrobi wszystko, żeby odechciało ci się żyć, doprowadzi do rozpaczy – mówił Dariusz Kowalski i dodał – ale Bóg kocha cię za darmo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama