Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Janusz Skrzypek

Ostatnio był proboszczem w parafii pw. św. Urszuli z Towarzyszkami w Gosprzydowej.

Ks. mgr lic. Janusz Skrzypek urodził się 16 kwietnia 1965 roku w Mielcu. Pochodził z parafii św. Mateusza w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w Mielcu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego 25 maja 1991 roku.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Okulice, Lubcza, Nieczajna, Łabowa, Gnojnik i Wola Rzędzińska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W latach 2010 - 2015 pełnił urząd najpierw administratora, a następnie proboszcza parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie koło Dębicy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Pustków - Osiedle. Od sierpnia 2015 roku pełnił urząd proboszcza parafii Gosprzydowa.

Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Gosprzydowej w środę (12 lipca) o godz. 10. Msza święta pogrzebowa w bazylice mniejszej w Mielcu w środę (12 lipca) o godz. 15, po której ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Mielcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama