Nowy numer 45/2018 Archiwum

Którędy droga do radosnych?

Trzygodzinne nabożeństwo prowadzące od tajemnicy do tajemnicy przez pola i las przyciąga tu wiernych od 30 lat. Tysiące wiernych.

Człowiek wraca stąd inny, choćby nie wydarzyło się nic spektakularnego. Od Matki wraca się mocniejszym, w poczuciu, że nie jest się sierotą, że jest Ktoś, komu nasze problemy nie są obojętne – przekonuje ks. Józef Książek, kustosz sanktuarium w Zawadzie. Tu od 30 lat w pierwsze soboty miesiąca odbywa się nabożeństwo Dróżek Różańcowych. W miesiącach letnich przybywa na nie ponad 3 tys. osób. Kustosz nazywa ich „elitą różańcową”. Tradycję wędrowania z różańcem w ręku po zawadzkich pagórkach zapoczątkował ks. Władysław Tokarczyk, niegdysiejszy zawadzki proboszcz.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy