Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ksiądz zamiast mandatu

Nietypową inicjatywę podjął ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

25 lipca będziemy przeżywać Dzień Bezpiecznego Kierowcy, którego celem jest uwrażliwienie użytkowników dróg na sprawę bezpieczeństwa i trzeźwości – mówi duszpasterz.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy odbędzie się w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej (na pętli z autostradą A4 akcja „Dzień bez mandatu”.

Spotkanie z policjantem i duszpasterzem odbędzie się przy ul. Tuchowskiej   Spotkanie z policjantem i duszpasterzem odbędzie się przy ul. Tuchowskiej
Jacek Zawadzki
– Akcja rozpocznie się o 9.30 i jest organizowana razem z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w rozmowie z policjantem i duszpasterzem kierowców – dodaje ks. Migacz.

Zatrzymani kierowcy otrzymają też znaczki „Krzyś” przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze, a także obrazki z dekalogiem i modlitwą kierowcy.

W tym samym dniu w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie znajduje się pomnik Przejście upamiętniający ofiary wypadków drogowych, zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar, poszkodowanych, rodzin i kierowców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL