Mistrzyni ze Szczucina

W rodzinnym mieście powitano Joannę Mazur, która podczas MŚ w Londynie zdobyła aż trzy medale.

W zakończonych niedawno lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnoprawnych w Londynie biegaczka Joanna Mazur zdobyła trzy medale, złoty, srebrny i brązowy. Jej przewodnikiem jest Michał Stawicki, były lekkoatleta.

26 lipca w rodzinnym Szczucinie powitali ją samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i mieszkańcy miasta.

Podczas uroczystości mistrzyni świata, oprócz pamiątkowych dyplomów, kwiatów i statuetek, otrzymała też czek na ponad 2 tysiące złotych od miejscowych przedsiębiorców.

Joanna Mazur na co dzień trenuje w tarnowskim Starcie. Z tego samego klubu na mistrzostwa do Londynu pojechali także inni zawodnicy. Michał Derus zdobył brązowy medal w biegach na 100 i 200 metrów, zaś Anna Trener-Wierciak również brąz w skoku w dal.