GN 45/2018 Archiwum

350 osób z 52 ośrodków

We wrześniu w Tarnowie odbędzie się Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich.

Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich odbędzie się w dniach 8-10 września w Tarnowie. Swój udział zapowiedziało 350 osób – małżeństw i kapłanów – z 27 ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce oraz z 25 ośrodków tego stowarzyszenia prowadzących pracę rekolekcyjną poza Polską. Zjazd rozpoczyna obchody 40. rocznicy powstania Spotkań Małżeńskich.

Spodziewany jest przyjazd przedstawicieli ośrodków Spotkań Małżeńskich z Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji (Kaliningradu, Nowosybirska i Irkucka), Ukrainy (zarówno obrządku rzymskokatolickiego, jak i greckokatolickiego), a także powstałych w ostatnich latach ośrodków polonijnych w Anglii, Irlandii, Niemczech i w USA. Uczestniczyć też będzie grupa animatorów Spotkań Małżeńskich Cerkwi Prawosławnej.

Zjazd ma charakter roboczy. Jego celem jest pogłębienie formacji animatorów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy Ośrodkami. Przewidziane są referaty plenarne poświęcone duchowości, charyzmatowi i misji, a także programom, organizacji pracy i wspólnocie Spotkań Małżeńskich. Odbędą się także prezentacje pracy rekolekcyjnej prowadzonej w różnych krajach. Szczególnie ważne będą warsztaty w 20 grupach, w których uczestnicy pracować będą nad pogłębieniem rozumienia adhortacji Amoris Laetitia, charyzmatu Spotkań Małżeńskich, wrażliwości na problemy uczestników, współpracy małżeństw i kapłanów.

„Doświadczenie 40 lat istnienia Spotkań Małżeńskich wciąż potwierdza, że dialog w takiej formie jaką proponujemy małżeństwom i przygotowującym się do małżeństwa, może dokonać prawdziwie kopernikańskich rewolucji w ich życiu – powiedział KAI Jerzy Grzybowski, współzałożyciel Ruchu.

– Na warsztatowych rekolekcjach małżeństwa rozpoznają w jaki sposób wzajemne słuchanie, rozumienie i dzielenie się sobą i przebaczenie buduje, a nierzadko odbudowuje więź małżeńską, a także więź z dziećmi, innymi ludźmi, a nade wszystko z Panem Bogiem" – podkreśla Grzybowski. Dodaje, że prowadzi to nierzadko do pojednania z małżonkiem i z Bogiem.

Jerzy Grzybowski zwraca uwagę, że Spotkania Małżeńskie są Bożą propozycją na kryzys małżeństwa i rodziny. "Spodziewamy się, że Zjazd zainspiruje jego uczestników do dalszego rozwijania pracy rekolekcyjnej wśród małżeństw, par przygotowujących się do małżeństwa, a także powtórnych związków po rozwodzie" – dodaje Irena Grzybowska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy