Nowy numer 42/2018 Archiwum

Łaska i życie Chrystusa w nas przejdź do galerii

6 sierpnia biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył głównej uroczystości odpustowej na sądeckiej górze Tabor.

– Wciąż potrzebujemy pomocy, wciąż potrzebujemy opieki, szczególnego działania Bożego w naszym życiu, stąd w naszym sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu nie ustaje modlitwa, nie ustaje adoracja Najświętszego Sakramentu, nie ustaje sakramentalna spowiedź. Wciąż przychodzimy tutaj w niewystarczalności ludzkiego serca, aby prosić Boga o potrzebne dary i tylko On jest w stanie nam pomóc – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas głównej uroczystości odpustowej ku czci Pana Jezusa Przemienionego w Nowym Sączu.

Hierarcha w homilii mówił o łasce uświęcającej i łasce uczynkowej. Bez łaski Bożej tracimy prawo do nieba, ona do zbawienia jest nam koniecznie potrzebna. W zbawieniu zaś osiągniemy pełną realizację siebie. Biskup zachęcał do nieustannego pomnażania i umacniania łaski uświęcającej w sobie, a więc życia Chrystusa w nas.

Odnosząc się do dzisiejszego hasła odpustu "Przemieniać świat z Chrystusem", zachęcał do podjęcia się tego zadania. – Polska ma szczególne tutaj znaczenie – mówił biskup Andrzej Jeż, wyrażając radość z ostatnio dokonywanych w niej zmian. – Nie możemy jednak wpaść w samouwielbienie. Świat nie zmieni się, jeżeli nie zmieni się każdy i każda z nas i nie wyzwolimy z siebie tego dobra, które Bóg nam ofiarował mocą łaski uświęcającej i łaski uczynkowej – dodał, widząc w tym wyzwanie i drogę, która stoi przed nami.

Dziś, w ostatnim dniu tygodniowego odpustu, do sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego uroczyście wprowadzono relikwie św. Brata Alberta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy