Nowy numer 2/2021 Archiwum

Św. Klara, Mundzio i 33 filmy

11 sierpnia w Starym Sączu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI.

11 sierpnia, we wspomnienie św. Klary, patronki telewizji, rozpocznie się w Starym Sączu Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI. Zakończy się z kolei we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, który starał się wykorzystywać najnowocześniejsze osiągnięcia techniki do ewangelizacji. Nazwa festiwalu nawiązuje właśnie do św. Maksymiliana Marii Kolbego – Rajmunda Kolbe, którego rodzice i koledzy nazywali „Mundzio”.

Na Festiwal nadesłano 33 filmy z Ukrainy, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, USA, Meksyku i 4 produkcje z Polski. W trakcie pokazów festiwalowych zarówno animacje, jak i filmy fabularne będzie oceniało sześcioosobowe jury w składzie: ks. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury (Watykan), Dominika Figurska – aktorka i mama pięciorga dzieci, Andrzej Jasiewicz – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Przewodniczący Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży , Eugeniusz Gordziejuk – Studio Miniatur Filmowych w Warszawie, prof. Janusz Kawecki – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Bartek Kik – Platige Image, reżyser filmu "Fatima".

Obok profesjonalnego jury filmy oceniać będzie jury dziecięce, złożone z dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 15 lat, które również przyzna swoją nagrodę.

Specjalną wyróżnienie oraz promocję na łamach swoich czasopism przyznają również redakcje katolickich czasopism dla dzieci.

Pokazy festiwalowe poprzedzi prezentacja największej religijnej produkcji filmowej dla dzieci w Europie – animacji o Fatimie realizowanej przez PLATIGE. Prezentacji dokona reżyser filmu Bartek Kik.

Zobaczcie zwiastun filmu:

3D Animated Trailer: "Fatima" - by Platige Image
The CGBros
W czasie gali otwarcia festiwalu odbędzie się również panel dyskusyjny prowadzony przez ks. Marka Lisa reprezentującego SIGNIS EUROPE i SIGNIS POLAND, zasiadającego w jury festiwalu w Cannes. Jurorzy festiwalu MUNDI będą dyskutować nad tym, czy w Polsce potrzebne są religijne filmy dla dzieci.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty animacji filmowej prowadzone w Parku Technologicznym MMC Brainville w Nowym Sącza przez pracowników Brainville oraz Jana Barcickiego ze Szkoły Animacji Dremagine z Warszawy oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę malarza Wacława Jagielskiego.

Na zakończenie planowane są plenerowe projekcje filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu w niedzielę 13.08 o godz. 19.00 będzie film "Fatima", a w poniedziałek 14.08 o tej samej porze "Św. Kinga" z serii AUREOLA i "Reksio" – prezentowany przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa.

Św. Klara, Mundzio i 33 filmy   Dyrektorem festiwalu MUNDI jest ks. Andrzej Mulka Beata Malec-Suwara / Foto Gość Organizatorem Festiwalu jest PROMYCZEK – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej, a partnerami są: Urząd Miast i Gminy w Starym Sączu, MMC Brainville, Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, Szkoła Animacji DREMAGINE z Warszawy, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA i Klasztor Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.

Szczegółowy program festiwalu TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama