GN 28/2018 Archiwum

To daje wolność

Idą i modlą się razem, co ich wzmacnia wewnętrznie. Dla tych, co stoją z boku, uczestnicy marszu są świadectwem.

Z Tarnowa do Skrzyszowa 5 sierpnia przeszedł XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Ponad 100 osób pokonało 6-kilometrową trasę.

– Idą tacy, którzy widzą problem i chcą działać. Idą tacy, którzy chcą podziękować Bogu za to, co już wydarzyło się w ich życiu. Ulegli chorobie uzależnienia, ale udało im się wyjść – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych kurii w Tarnowie. Pani Halinie uczestnictwo w marszu daje siłę. – Obecność kogoś drugiego obok, który został doświadczony podobnym problemem alkoholowym, daje mi siłę, bo wiem, że nie jestem sama, wiem, że tworzymy wspólnotę – mówi. Tych, którzy idą w marszu trzeźwości, łączy wolność. – Są ludźmi wolnymi od różnego rodzaju środków psychoaktywnych. My cieszymy się swoją wolnością, traktujemy to jako skarb, o który trzeba się troszczyć, który trzeba chronić. Trzeźwość daje wolność – podkreśla ks. Guzy. Troska o trzeźwość to także profilaktyka. – Nie ma mody na niepicie, ale profilaktyka przynosi owoce. W gminie Skrzyszów mamy od 8 lat spadek spożycia alkoholu przez młodzież. I to daje nadzieję – mówi Eugeniusz Dąbrowski z Klubu Abstynentów „Nadzieja” w Skrzyszowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma