Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pielgrzymuj z domu

Grupa świętego Szymona Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zachęca tych, którzy nie mogą fizycznie iść na Jasną Górę, by wędrowali duchowo.

Niestety, nie każdy może fizycznie uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Praca, problemy zdrowotne, rozmaite obowiązki zatrzymają wiele osób w domu. Zapewne, każdy z nas ma swoje prośby i pragnienia, które chciałby, aby zostały wysłuchane. W takiej sytuacji duchowe pielgrzymowanie jest możliwością do włączenia się w pielgrzymi szlak. Te właśnie ideę od 6 lat realizuje 16. grupa Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej Święty Szymon.

W czasie trwania pielgrzymki, na stronie internetowej grupy www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl i na Facebooku PptGrupa16 pojawiać się będą relacje z pielgrzymiego szlaku. Warto więc dołączyć do pielgrzymów. Oni oprócz swoich przyjmą każdą nadesłaną intencję i z pokorą w sercu, będą prosić Matkę Bożą o wysłuchanie i potrzebne łaski. Każdy, kto ma swoje intencje może je przekazać pielgrzymom poprzez formularz na stronie internetowej. Duchowy pielgrzym zaś może także przyjąć na siebie dobrowolne umartwienie, a także otoczyć pielgrzymów swoją pamięcią i wspierać ich modlitwą. Z roku na rok duchowych pielgrzymów w grupie św. Szymona pojawia się coraz więcej. Przewodnik Grupy 16 ks. Stanisław Olszak oraz wszyscy pielgrzymi gorąco zachęcają, aby podjąć trud duchowego pielgrzymowania.

Pielgrzymuj z domu   Grupa 16. Święty Szymon na trasie PPT archiwum grupy „Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością” – słowa Świętego Augustyna mogą prowadzić każdego człowieka. Nie trzeba zatem stawiać fizycznych kroków, aby być bliżej Boga. Należy jednak dotrzeć do Niego drogą miłości, która jest najbliżej nas, czyli w sercu. Na pielgrzymkę do Maryi na Jasnej Górze idzie się, by upaść przed jej obliczem i w tej krótkiej chwili powierzyć wszystko – trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama