Nowy numer 46/2018 Archiwum

Migacze w Fatimie przejdź do galerii

Od 6 do 18 sierpnia odbywa się autokarowa diecezjalna pielgrzymka niesłyszących do Fatimy.

Na trasie pielgrzymki znalazły się takie miejsca, jak: La Salette, Lourdes, Santiago de Compostela, Saragossa i - oczywiście - Fatima. Od 11 do 14 sierpnia uczestnicy brali udział w jubileuszowych uroczystościach związanych z 100. rocznicą objawień Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Pielgrzymka "migana" została zorganizowana przez duszpasterstwo niesłyszących diecezji tarnowskiej. Patronatem honorowym objął ją biskup tarnowski Andrzej Jeż. W czasie pielgrzymki odbywają się specjalne nabożeństwa w języku migowym, "odmawiany" jest codziennie Różaniec migany i Msze św. migane.

- Pielgrzymka to czas rekolekcji w drodze. Uczestnicy nie tylko poznali miejsca związane z objawieniami maryjnymi, ale także zapoznali się ze znaczeniem tych wydarzeń dla świata i swojego życia - zauważa ks. Damian Migacz, duszpasterz niesłyszących z Tarnowa, który zorganizował pielgrzymkę.

Jest ona wspaniałą okazją nie tylko do integracji, ale także do umocnienia wiary i zwiedzenia świętych miejsc związanych z naszą religią. Pielgrzymce towarzyszą tłumacze języka migowego oraz duszpasterze niesłyszących.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy