Nowy numer 46/2018 Archiwum

Nie uczula, nie podrażnia, regeneruje

Ostatni etap przygotowań do pielgrzymki to… konfesjonał.

Przygotowania trwają w najlepsze. Zostało kilkanaście godzin do rozpoczęcia XXXV PPT. W tym czasie zaliczymy jeszcze kilka zakrętów: od sklepu do domu, od domu do punktu zbiórki bagaży, a później już ostatnia prosta – (nie)spokojna noc. Na tym etapie trzeba jasno określić stan przygotowań. Na pierwszy rzut oka wszystko spakowane, choć wielu mogło zapomnieć o najważniejszym – duchowym przygotowaniu.

Spowiedź święta to najlepszy kosmetyk, którego możecie użyć do swojego oczyszczenia. Nie podrażnia, nie uczula, regeneruje. Dziwne, że często odkładamy ją na półkę – zwaną "później" – choć dobrze wiemy, że Bóg wypierze nasze brudy, wręczając nam w zamian serce nowe i czyste.

Daj sobie szansę na spokój duszy, nie tylko podczas pielgrzymki, ale każdego dnia. Zapukaj w drzwi konfesjonału, złap kapłana za rękaw, by zatrzymał się na chwilę, zadzwoń z prośbą o spotkanie.

Ci, którzy nie zdążą przeżyć dziś sakramentu pokuty i pojednania, mają taką możliwość jutro podczas Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymkę, a także przez wszystkie kolejne dni rekolekcji w drodze. Nie uciekajcie jednak od tego bliskiego spotkania z Bogiem, abyście mogli z czystym sercem powitać Jasnogórską Panią.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy