Nowy numer 50/2019 Archiwum

Ślubuję na całe życie apostolską miłość!

Czterech współbraci złożyło w Tuchowie wieczystą profesję zakonną.

Apostolska miłość do ubogich i opuszczonych na wzór Najświętszego Odkupiciela to powód, dla którego redemptoryści składają śluby zakonne oraz żyją i pracują we wspólnocie.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2017 roku czterech naszych współbraci złożyło w Tuchowie wieczystą profesją zakonną.

Bracia Adam Dudek, Dominik Jurek, Tymoteusz Macioszek, Krzysztof Wąsiewicz w obecności licznie zebranych redemptorystów, kapłanów, rodziny i przyjaciół złożyli na ręce prowincjała o. Janusza Soka CSsR śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa jako misjonarze redemptoryści – stali się pełnoprawnymi członkami Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Ostatni rok formacji seminaryjnej zostanie poświęcony na ukończenie studiów, obronę pracy magisterskiej i praktyki duszpasterskie. Na jesieni br. przyjmą święcenia diakonatu, a w maju 2018 roku prezbiterat.

Tego samego dnia 8 braci nowicjuszy złożyło swoje pierwsze śluby zakonne po okresie rocznego nowicjatu w Lubaszowej k. Tuchowa.

W październiku br. rozpoczną studia filozoficzno-teologiczne w WSD Redemptorystów w Tuchowie.

Wolę wstąpienia do zgromadzenia redemptorystów wyraziło w tym roku 11 młodych mężczyzn. We wrześniu rozpoczną postulat w Bardzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama