Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomóż innym zrozumieć

Po raz 35. z Tarnowa wyszli pielgrzymi do Matki Bożej Częstochowskiej. – Mówcie światu, że życie w Chrystusie jest piękne – apelował do wychodzących bp Andrzej Jeż.

Małgorzata Mrzygłód z Niedźwiedzy na pielgrzymkę poszła 15. raz. W tym roku z dwojgiem dzieci.

– To dla mnie jest wyjątkowy czas budowania więzi w rodzinie, oderwania się od trosk codzienności, życia innym, Bożym rytmem. To owocuje cały rok – mówi. Pątnicy podkreślają, że na pielgrzymce widać sens wielu rzeczy, którego nie jesteśmy w stanie dopatrzeć się na co dzień. – Jeżeli w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, politycznym i gospodarczym dostrzegamy chaos, to staje się jasne, że w tych obszarach brakuje Jezusa, który jest sensem i nadaje sens wszystkiemu – mówił bp Andrzej Jeż. W tym roku pielgrzymi poznawali w drodze Jezusa, medytując nad Ewangelią św. Łukasza. – Jeśli chcemy głosić Chrystusa, to musimy dobrze wiedzieć, kim On jest. Musimy wiedzieć, kogo chcemy głosić – przekonuje ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki. Jeśli Go poznamy, nie możemy tego doświadczenia zatrzymywać dla siebie. – Jeżeli udało ci się zrozumieć, że kto żyje w przyjaźni z Jezusem, jest szczęśliwy, musisz sprawić, by zrozumieli to także inni – mówił biskup Andrzej do pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma