Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy dalej będą pałały serca? przejdź do galerii

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. na Jasnej Górze z udziałem pielgrzymów 35. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

– Przebyliście 9-dniową drogę z Tarnowa na Jasną Górę. Przeszliście z Ewangelią św. Łukasza w ręku drogę po ziemi Jezusa, od Galilei, przez Judeę, po Jerozolimę. Od zwiastowania, przez narodzenie Jezusa, Jego dzieła, aż po Eucharystię, krzyż i zmartwychwstanie. Każdy dzień pielgrzymowania prowadził was ku coraz bliższemu poznaniu Jezusa – mówił bp Andrzej Jeż podczas Mszy św. na wałach jasnogórskich 25 sierpnia do pielgrzymów 35. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotarła do celu   35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotarła do celu
GB
Zauważył, że dzięki kartom Pisma Świętego możemy wędrować po polskiej ziemi jak po świątyni, jak po Ziemi Świętej razem z Chrystusem i Maryją.

– Kiedy wrócimy do naszych domów, czy dalej będą pałały serca, kiedy będziemy otwierać tekst Pisma Świętego? Czy na trwałe powróci on na biurka naszych urzędów, na stoły naszych domów? – pytał pątników bp Andrzej Jeż.

– Pragnę wam gorąco podziękować za wasze świadectwo wiary głoszonej światu podczas 9 dni pielgrzymowania. Uczyniliście waszą wiarę widzialną i słyszalną – dodał. – Trwajcie na drodze pielgrzymowania za Chrystusem i Jego Matką, pielęgnujcie na co dzień osobisty kontakt z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego i życie sakramentalne. Zaufajcie Mu jak Maryja i pozwólcie się prowadzić Jego słowem i mocą Jego łaski. Wracajcie szczęśliwie i z radością do waszych domów i opowiadajcie o tym, co was spotkało w drodze. Bądźcie świadkami Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego – apelował biskup.

Czy dalej będą pałały serca?   Na Jasną Górę przybyło wielu naszych diecezjan, a wśród nich księży, by powitać pątników GB W Mszy św. uczestniczyło także wielu tych, którzy przyjechali, by powitać pielgrzymów. Ich samych szło przez 9 dni do Matki Bożej blisko 8 tysięcy. Nie tylko naszych diecezjan. W Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej uczestniczyli pątnicy z 12 krajów świata.

Wśród pielgrzymujących na Jasną Górę było 186 księży, 10 neoprezbiterów, 16 diakonów, 84 kleryków i 46 sióstr zakonnych.

Największą grupą w części A była grupa 5, a w części B - 19. Najmłodszy pielgrzym ma 4 miesiące i "szedł" w grupie 20. Najstarszy to 83-letni Józef Ryba z grupy 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama