Nowy numer 2/2021 Archiwum

Biskup tarnowski zaprasza

9 września w Chorzelowie odbędzie się historyczne dla diecezji wydarzenie - koronacja na prawie papieskim obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin.

Dziś 27 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej odczytywany jest komunikat biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, zapraszający na koronację do Chorzelowa. "Za niedługo wspólnota naszej diecezji będzie radować się drugą już w tym roku koronacją wizerunku Matki Bożej. Poczytujemy sobie to za wielki dar, który jeszcze bardziej uwypukla i wzmacnia charakterystyczny dla diecezji tarnowskiej maryjny rys" - pisze w komunikacie biskup.

W sobotę 9 września o godz. 11 dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

"Drodzy Diecezjanie! Gorąco zapraszam Was do licznego udziału w ważnym dla naszej diecezji wydarzeniu, jakim będzie koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Niech dla nas wszystkich to wydarzenie zaowocuje osobistym ponowieniem szczerego oddania się w opiekę Matce Najświętszej" - pisze bp Andrzej Jeż.

10 września, w niedzielę, z kolei odbędzie się w Chorzelowie dzień dziękczynienia za dar koronacji. Eucharystii o godz. 16.30 przewodniczył będzie pasterz Kościoła tarnowskiego, a zaproszeni na nią są wszyscy czciciele Matki Bożej. Po Mszy zaplanowano dziękczynny festyn rodzinny.

Biskup tarnowski zaprasza   Korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus oraz aureolę dla św. Józefa prezentuje ks. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium w Chorzelowie Beata Malec-Suwara / Foto Gość Program uroczystości koronacyjnej znajdziecie TUTAJ.

W tarnowskim dodatku "Gościa Niedzielnego", który ukaże się na 3 września, będzie można przeczytać o historii tego obrazu przedstawiającego Świętą Rodzinę, cudach, łaskach i koronach. Aureoli doczeka się także św. Józef, który zdaje się nieprzypadkowo nigdy nie miał jej nawet namalowanej. Dlaczego? Zachęcamy do zakupu papierowej wersji "Gościa Niedzielnego" za tydzień.

Czytaj także pozostałe informacje w specjalnej zakładce Koronacja w Chorzelowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama