Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tydzień z Maryją

Najważniejszy kościół w diecezji zaprasza do udziału w nabożeństwach ku czci patronki diecezji.

Tradycyjny tydzień maryjny, w tym roku pod hasłem „Z Maryją, na podobieństwo Jezusa Chrystusa”, rozpocznie się 7 września, w wigilię uroczystości Narodzenia NMP, patronki diecezji tarnowskiej.

– Główna uroczystość tygodnia maryjnego i zarazem katedralnego odpustu wypada 8 września. W tym dniu w naszej parafii rozpoczynają się misje, które poprowadzą saletyni ks. Maciej Kucharzyk oraz ks. Wiesław Burski. Sumie o godz. 12 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż – mówi ks. dr Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

Wieczorem o godz. 19.30 na Placu Katedralnym będzie miał miejsce koncert ewangelizacyjny „Jezus w Centrum”.

– Poszczególne dni tygodnia maryjnego będą miały swój niepowtarzalny charakter. W sobotę 9 września będziemy modlić się w intencji powołanych i powołania do kapłaństwa oraz życia zakonnego. W niedzielę 10 września modlitwą otoczymy małżeństwa i rodziny, w tym dniu swoje nabożeństwo będą miały także osoby żyjące w związkach niesakramentalnych – dodaje ks. Nita.

O zagrożeniach duchowych współczesnej rodziny będzie mówił we wtorek 12 września Andrzej Wronka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30.

Poniedziałek 11 września to dzień młodych, zaś w środę 13 września do katedry są zaproszeni chorzy, cierpiący, osoby w podeszłym wieku, wdowy i wdowcy.

Dniem modlitwy za dzieci będzie czwartek 14 września. Ponieważ tarnowska katedra jest jednocześnie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie czczona jest łaskami słynąca Pieta, 15 września na zakończenie tygodnia maryjnego odbędzie się procesja z Pietą ulicami Tarnowa połączona z nabożeństwem do Siedmiu Boleści NMP. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 18.

Procesje z Pietą będą się odbywały także w ciągu dni powszednich tygodnia maryjnego wokół katedry.

Po raz pierwszy parafia katedralna organizuje rodzinne spotkanie „Festum Cathedrale”. Święto odbędzie się 16 września w ogrodach klasztoru oo. bernardynów. Transmisja Mszy św. na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz codziennie o godz. 18. Szczegółowy program na katedra.tarnow.opoka.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama