Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odszedł ks. prał. Władysław Bulanda

Niedawno świętował 75-lecie swojego kapłaństwa. Był najstarszym księdzem diecezji tarnowskiej.

29 sierpnia zmarł ks. prałat Władysław Bulanda – emerytowany proboszcz parafii Łapczyca, rezydent w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. 1 września skończyłby 98 lat. Był najstarszym księdzem diecezji tarnowskiej.

Niedawno świętował 75-lecie swojego kapłaństwa. Pisaliśmy o tym w artykule Przeżył 9 papieży.

Ks. Władysław Bulanda urodził się 1 września 1919 roku w Koszarach k/Limanowej. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Edwarda Komara w dniu 9 sierpnia 1942 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Mikluszowice, parafii św. Franciszka w Gnieźnie, historycznej Wrześni, Borzęcinie, Gręboszowie, Tarnowie – Narodzenia NMP. W latach 1958-1990 pełnił urząd proboszcza parafii Łapczyca, a następnie w latach 1990-2000 był penitencjarzem w parafii św. Mikołaja w Bochni. W dekanacie Bochnia-Zachód pełnił funkcje notariusza i wicedziekana. Od 2000 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w piątek 1 września o godz. 9. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Łapczycy w piątek 1 września o godz. 14, po której ciało śp. ks. Władysława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama