Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zapisz się na forum

W Tarnowie odbędzie diecezjalne spotkanie ruchów i stowarzyszeń katolickich pod hasłem "Kościół na wzór Chrystusa".

Diecezja tarnowska organizuje co dwa lata Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Kolejne odbędzie się w Tarnowie 30 września. Rozpocznie je o godz. 9 Msza św. w tarnowskiej katedrze.

Miejscem obrad będzie aula w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności 5-9.

W czasie sesji bp Artur Niziński, sekretarz generalny KEP, będzie mówił o roli synodu, bp Leszek Leszkiewicz o roli świeckich w pracach V Synodu, małe grupy parafialne, jako propozycję chrześcijańskiej formacji przedstawią ks. Bogusław Brzyś, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji oraz ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas forum zaprezentują się także Rycerstwo Niepokalanej oraz Wspólnota modlitewna św. Stanisława.

– Forum jest okazją do spotkania liderów oraz przedstawicieli kilkudziesięciu istniejących w diecezji organizacji katolickich, do pogłębienia braterskiej więzi i komunii z Kościołem, także tym hierarchicznym, oraz do refleksji nad aktualnymi problemami, którymi żyje Kościół. W obecnym roku wiodącym tematem naszego forum będą zagadnienia związane z V Synodem diecezji tarnowskiej, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Kościół na wzór Chrystusa” – mówi ks. dr Jan Bartoszek.

Forum gromadzi ok. 700 osób świeckich z całej diecezji, którym towarzyszą również duszpasterze. W organizację Forum włączyło się tradycyjnie starostwo powiatowe w Tarnowie.

Udział w forum tylko za zaproszeniem, które można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, do 22 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama