Nowy numer 32/2022 Archiwum

Cyrenejczyk wiśnicki

28 osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu weźmie udział w organizowanym tam kursie Alpha. Towarzyszy mu akcja modlitewna.

W sobotę, 9 września, 28 mężczyzn osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu rozpocznie pierwszy w tym miejscu kurs Alpha. "Bardzo prosimy o modlitwę za nich oraz za naszą ekipę" – napisali organizatorzy kursu na FB Alpha Bochnia.

Kursowi towarzyszy akcja modlitewna "Cyrenejczyk Wiśnicki". Chodzi w niej o to, żeby każdy członek ekipy miał przynajmniej jednego wstawiennika, jeszcze lepiej, kiedy będzie ich dwóch. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do akcji, proszony jest o kontakt z Alpha Bochnia przez fejsbuka.

Polega ona na 3 dobrowolnych zobowiązaniach. Po pierwsze, codzienna dowolna modlitwa w intencji ekipy prowadzącej i uczestników "Alphy w więzieniu" przez cały czas trwania kursu, czyli od 9 września do ok. 9 grudnia.

Po drugie – uczestnictwo w Eucharystii w każdą sobotę, kiedy w Wiśniczu będzie odbywał się kurs. Po trzecie – post w soboty, nie musi być pokarmowy, można pościć od słodyczy, od kawy, od fejsbuka.

Szczegóły na temat akcji na stronie Alpha Bochnia.

Zakład Karny w Nowym Wiśniczu ma ponad 230 lat, funkcjonuje w dawnych zabudowaniach klasztoru karmelitów bosych   Zakład Karny w Nowym Wiśniczu ma ponad 230 lat, funkcjonuje w dawnych zabudowaniach klasztoru karmelitów bosych
Beata Malec-Suwara / Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama