GN 45/2018 Archiwum

Forum Ekonomiczne w Krynicy rozpoczęte

Prezydent Andrzej Duda apeluje o otwarte drzwi do Unii.

Jednym z najważniejszych tematów XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy będzie przyszłość Unii Europejskiej. Dyskusję o niej zainaugurowali prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Macedonii Gorge Iwanow i prezydent Gruzjii Gorgi Margweraszwili.

XVII Forum Ekonomiczne w Krynicy otworzył Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Marszałek od razu przypomniał, że problemy Unii Europejskiej, o których dyskutowano w zeszłym roku, nie zostały rozwiązane. Zauważył też, że coraz słabszy dialog utrudnia rozwiązanie tych problemów. Dlatego przywołał postać Jana Pawła II, apelując o dyskusje w duchu dialogu.

Odpowiadając na pytanie o przyszłość Unii Europejskiej, prezydent Andrzej Duda również wspomniał, że Unię toczą nie rozwiązane kryzysy. Jako jedno z ich źródeł podał biurokratyczny charakter instytucji europejskich, które bardzo powoli reagują na problemy wokół nich. Stwierdził on, że UE powinna być unią wolnych narodów i równych państw. I powinna być ona otwarta dla nowych członków, gdyż zwiększają oni szanse rozwoju całego projektu europejskiego, zwiększając m.in. jego potencjał gospodarczy.

Więcej czytaj na gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy