GN 38/2018 Archiwum

Goście w Dobrkowie

Klerycy V roku WSD w Tarnowie uczcili Matkę Bożą w dniu Jej urodzin.

Parafia pw. Narodzenia NMP w Dobrkowie liczy już ponad 650 lat i niezmiennie dzień 8 września to bardzo ważna uroczystość w tej wspólnocie. Parafianie świętują wtedy urodziny swojej Matki.

W tym roku dzień odpustu miał jeszcze bardziej uroczysty charakter. Parafię odwiedzili alumni V roku WSD w Tarnowie wraz ze swoimi opiekunami ks. dr. Leszkiem Rojowskim, prorektorem seminarium, oraz ks. dr. Adamem Sroką, ojcem duchownym.

Głównej uroczystości odpustowej przewodniczył ks. Leszek Rojowski, a konferencję na temat roli orędzia fatimskiego wygłosił ks. Antoni Bielak, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia w Dębicy.

  Klerycy zaśpiewali hymn o Matce Bożej
Archiwum WSD w Tarnowie

Klerycy po Mszy św. uświetnili obchody odpustowe śpiewem uroczystego hymnu ku czci Bogurodzicy „Akathistos”.

Ks. proboszcz Stanisław Jędrzejczyk podkreśla, że już od dłuższego czasu parafia nie widziała naraz tak niecodziennych gości – wspólnoty kleryckiej, w której jest dwóch alumnów z Dobrkowa.

– Jest to z pewnością piękna okazja do świadectwa i umocnienia w wierze i modlitwie – dodaje duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma