Nowy numer 3/2021 Archiwum

Różaniec do Granic

W diecezji tarnowskiej jest 13 kościołów stacyjnych. Zobacz gdzie i dołącz do akcji.

Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce jest 22 diecezje graniczne, wszystkie włączyły się w projekt, wśród nich także diecezja tarnowska.

W naszej diecezji wyznaczonych zostało 13 "kościołów stacyjnych": Sromowce Niżne, Szczawnica, Jaworki, Kosarzyska, Piwniczna-Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Milik, Muszyna (kościół bł. M.T. Ledóchowskiej), Leluchów, Wojkowa, Muszynka i Wysowa Zdrój.

To tam każdy, kto chce wziąć udział w modlitwie, powinien przybyć na godz. 11. Wtedy we wszystkich kościołach stacyjnych rozpocznie się Msza św.

Następnie stamtąd wierni udadzą się do „stref modlitwy”, rozlokowanych jak najbliżej granicy w naszym wypadku polsko-słowackiej. To tam Polacy odmówią Różaniec. Zakończenie wydarzenia nastąpi modlitwą końcową o godz. 15.30.

"Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach" – wzywają Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca do Granic.

- Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec - podkreśla Bodasiński.

Koordynatorem Różańca do Granic w diecezji tarnowskiej jest ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej w Tarnowie. Zachęca, by swoje uczestnictwo w wydarzeniu rejestrować poprzez stronę internetową akcji Różaniec do Granic: http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa lub kontaktując się z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego, tel. 14 631 73 81.

Kościoły stacyjne w diecezji tarnowskiej (AKTUALIZACJA)

 • Sromowce Niżne – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Szczawnica – parafia św. Wojciecha BM
 • Jaworki (parafia Szlachtowa) – kościół św. Jana Chrzciciela
 • Kosarzyska – kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • Piwniczna-Zdrój – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Wierchomla Wielka – kościół św. Michała Archanioła
 • Żegiestów – kościół św. Anny
 • Milik – kościół św. Męczenników Kosmy i Damiana
 • Muszyna – kościół bł. Teresy Ledóchowskiej i kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
 • Leluchów – kościół Macierzyństwa NMP
 • Powroźnik – kościół parafialny pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła
 • Tylicz – kościół parafialny pw. Imienia Maryi
 • Wysowa-Zdrój – kościół Maryi Panny Wniebowziętej

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama