Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dobra formacja przejdź do galerii

"Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego". Potencjał jest ogromny. Trzeba to dobrze i mądrze wykorzystać...

Uroczystą Eucharystią parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej rozpoczęła kolejny rok formacji w grupach działających w parafii. Na wspólnej Mszy św. zebrały się dzieci i młodzieży działająca w parafialnych wspólnotach. Mszy św. przewodniczył ksiądz proboszcz Wojciech Sroka, który wyraził radość z tak liczne zaangażowanych w Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, scholę, Szkolne Koło „Caritas” oraz Młodzieżową Grupę Apostolską. Wszystkich dzieci i młodzieży zaangażowanych w tej parafii jest ponad 200.

– Od tego roku rozpoczęliśmy regularne spotkania w ramach Szkolnego Koła „Caritas”, które będziemy chcieli w najbliższym czasie formalnie zarejestrować. Zainteresowanie jest ogromne, obecnie chodzi na spotkania 70 osób. Zauważamy wzrost liczby dzieci i młodzieży angażujących się w grupy parafialne. W Liturgicznej Służbie Ołtarza również mamy ponad 20 nowych aspirantów, co daje liczbę 85 ministrantów i lektorów. Potencjał jest ogromny, chęć spotkania i zrobienia czegoś dobrego. Trzeba to dobrze i mądrze wykorzystać – mówi ks. Jakub Jasiak, wikariusz sanktuarium.

W czasie Mszy św. zostały nakreślone główne kierunki działania na czas nowego roku formacyjnego przeżywanego pod hasłem: „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego”.

– Zauważam w mojej córce ogromną chęć bycia z innymi, bycie we wspólnocie, dlatego ją wspomagamy w uczęszczaniu na spotkania grupy młodzieżowej – mówi jedna z mam. – Nasz syn naprawdę jest inny, od kiedy został ministrantem – dodaje jeden z ojców.

Po Mszy św. odbyło się wspólne spotkanie wszystkich zaangażowanych w grupy parafialne i ich rodziców w salce parafialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama