GN 2/2021 Archiwum

Pochówek dzieci utraconych

Jeśli chcecie powierzyć swoje utracone dzieci Bogu miłosiernemu - zarówno te, które odeszły zupełnie niedawno, jak i te starsze - przyślijcie ich imiona.

21 października na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach odbędzie się drugi pochówek dzieci utraconych, organizowany przez SPES Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych pod patronatem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji i przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

Pochówek dzieci utraconych   Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych na mościckim cmentarzu zmienia się z dnia na dzień. Tak wygląda dzisiaj Beata Malec-Suwara /Foto Gość – Dzieci zostaną pochowane do mogiły zbiorczej, która znajduje się na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach. Jeśli chcecie powierzyć swoje dzieci Bogu miłosiernemu, zarówno te, które odeszły zupełnie niedawno, jak i te starsze, przyślijcie do nas do 19 października ich imiona z datą śmierci i tygodniem ciąży – mówi Joanna Sadowska z Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES z Tarnowa.

– Imiona utraconych dzieci zostaną odczytane podczas nabożeństwa poprzedzającego pochówek. Ponadto karteczki z imionami zostaną złożone do grobu, obok prochów dzieci utraconych. Będzie to dla rodziców, którzy nigdy nie pochowali swojego dziecka, symboliczny pochówek – wyjaśnia J. Sadowska.

Imiona dzieci można przesyłać przez wiadomość na profilu FB: https://www.facebook.com/dzieciutracone/ lub przez stronę internetową: www.dzieciutraconetarnow.pl – zakładka kontakt.

O tym, jak w ubiegłym roku wyglądał pochówek dzieci utraconych, pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama