Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jesteśmy w radzie

Dwóch dziennikarzy "Gościa Tarnowskiego" zostało powołanych do Diecezjalnej Rady ds. Mediów.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż powołał Diecezjalną Radę ds. Mediów. Tworzą ją duchowni i świeccy. Do zadań Rady będzie należało m.in. wzmocnienie ewangelizacji przez nowe media, koordynacja współpracy promocyjnej i ewangelizacyjnej, koordynacja i wymiana informacji pomiędzy mediami, stworzenie płaszczyzny współpracy mediów, koordynacja obsługi medialnej.

- To gremium współpracy - mówi ks. Michał Drożdż, prof. UPJPII, Delegat Biskupa Diecezjalnego ds. Mediów i przewodniczący Rady.

- Diecezja tarnowska dysponuje ogromnym potencjałem mediów. Myślę, że możemy się chwalić w Polsce i możemy być z tego również dumni, że mamy wielorakie media. Rozwijają się one i dlatego potrzeba pewnej płaszczyzny współpracy, żeby m.in. wspierać się w działaniach informacyjnych i promocyjnych - dodaje.

W Radzie znaleźli się dyrektorzy mediów diecezjalnych, a także świeccy, którzy m.in. angażują się w media parafialne i internetowe.

- To spojrzenie z młodej perspektywy pozwoli nam zobaczyć również te postulaty, życzenia, oczekiwania ludzi młodych wobec działań ewangelizacyjnych w świecie mediów - podkreśla ks. Drożdż.

Pełny skład rady znajduje się na oficjalnej stronie diecezji tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama