Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Jesteśmy w radzie

Dwóch dziennikarzy "Gościa Tarnowskiego" zostało powołanych do Diecezjalnej Rady ds. Mediów.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż powołał Diecezjalną Radę ds. Mediów. Tworzą ją duchowni i świeccy. Do zadań Rady będzie należało m.in. wzmocnienie ewangelizacji przez nowe media, koordynacja współpracy promocyjnej i ewangelizacyjnej, koordynacja i wymiana informacji pomiędzy mediami, stworzenie płaszczyzny współpracy mediów, koordynacja obsługi medialnej.

- To gremium współpracy - mówi ks. Michał Drożdż, prof. UPJPII, Delegat Biskupa Diecezjalnego ds. Mediów i przewodniczący Rady.

- Diecezja tarnowska dysponuje ogromnym potencjałem mediów. Myślę, że możemy się chwalić w Polsce i możemy być z tego również dumni, że mamy wielorakie media. Rozwijają się one i dlatego potrzeba pewnej płaszczyzny współpracy, żeby m.in. wspierać się w działaniach informacyjnych i promocyjnych - dodaje.

W Radzie znaleźli się dyrektorzy mediów diecezjalnych, a także świeccy, którzy m.in. angażują się w media parafialne i internetowe.

- To spojrzenie z młodej perspektywy pozwoli nam zobaczyć również te postulaty, życzenia, oczekiwania ludzi młodych wobec działań ewangelizacyjnych w świecie mediów - podkreśla ks. Drożdż.

Pełny skład rady znajduje się na oficjalnej stronie diecezji tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma