Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gospel Day w Tarnowie

Tarnowski chór będzie się szkolił pod kierunkiem Briana Fentressa z USA. A po warsztatach zaprasza na koncert!

Podczas dwudniowych warsztatów wokalnych pod kierunkiem znakomitego instruktora muzyki gospel, charyzmatycznego wokalisty i dyrygenta Briana Fentressa, Tarnowski Chór Gos.pl wzbogaci swój repertuar o nowe, ambitne utwory gospel.

Na zakończenie warsztatów wraz z instruktorem i zespołem instrumentalnym zaprezentują się tarnowskiej publiczności podczas koncertu finałowego Tarnów Gospel Day, 29 października, o godz. 18 w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego.

Wydarzenie to zainauguruje przygotowania zespołu do obchodów Jubileuszu 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl w 2018 roku.

Ideą Tarnów Gospel Day jest stworzenie wydarzenia dedykowanego miastu Tarnów - miejscu, w którym w 2003 roku narodził się chór gospel i powstała społeczność ludzi pasjonujących się tym właśnie gatunkiem muzycznym.

Od tego czasu Tarnowski Chór Gos.pl jako jedyny chór gospel działający na terenie Tarnowa, podbił serca mieszkańców miasta i regionu stając się muzyczną wizytówką miasta i Małopolski.

W lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl, mające na celu wspieranie działalności chóru oraz upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.

„Tarnów Gospel Day 2017" to pierwszy znaczący projekt podejmowany przez Stowarzyszenie, a współfinansowany z budżetu miasta, którego przyszłościowym założeniem jest, aby powstawały kolejne edycje „Tarnów Gospel Day” będące z każdym rokiem coraz większym wydarzeniem związanym z Tarnowem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama