Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Pacyna

Ostatnio pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Miał 64 lata.

Ks. mgr Tadeusz Pacyna urodził się 10 stycznia 1953 roku w Zaborowie. Egzamin dojrzałości złożył w Radłowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 maja 1978 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Borzęcin Górny, Kolbuszowa, Nowy Sącz – św. Kazimierza, Łukowa, Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej, Wola Rzędzińska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dębica – Miłosierdzia Bożego. Ponadto pełnił funkcję kapelana Szpitala w Kolbuszowej. Od 1 września tego roku z powodu choroby mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta w intencji śp. ks. Tadeusza zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w piątek (6 października) o godz. 9. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Dębicy w piątek (6 października) o godz. 13, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Dębicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama