Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Pacyna

Ostatnio pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Miał 64 lata.

Ks. mgr Tadeusz Pacyna urodził się 10 stycznia 1953 roku w Zaborowie. Egzamin dojrzałości złożył w Radłowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 maja 1978 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Borzęcin Górny, Kolbuszowa, Nowy Sącz – św. Kazimierza, Łukowa, Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej, Wola Rzędzińska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dębica – Miłosierdzia Bożego. Ponadto pełnił funkcję kapelana Szpitala w Kolbuszowej. Od 1 września tego roku z powodu choroby mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta w intencji śp. ks. Tadeusza zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w piątek (6 października) o godz. 9. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Dębicy w piątek (6 października) o godz. 13, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Dębicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma