Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nowe nagranie z błogosławieństwem z Watykanu

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej nagrał utwór o Hostii. Ich poprzednia płyta dotarła do papieża Franciszka.

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum działający przy bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej otrzymał list z Watykanu. W korespondencji datowanej na 22 września i popisanej przez ks. Paolo Borgię, asesora Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu, papież Franciszek dziękuje za list i płytę kompaktową zespołowi, traktując ten dar jako znak duchowej z nim łączności.

Płyta, którą otrzymał Ojciec św. od chóru, powstała z okazji 50-lecia koronacji Matki Boskiej Limanowskiej i nosi tytuł "Pani nasza Limanowska".

Ojciec św., zapewniając o zawierzeniu chóru, jego zarządu i dyrygenta opiece Matki Najświętszej, życzy, by chórzyści poprzez śpiew wzbudzali w słuchaczach głębokie uczucia religijne, a na dalszą owocną działalność z serca im udziela swego apostolskiego błogosławieństwa.

28 września w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie chór Canticum Iubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika oraz Edyty Lachor-Mitkowskiej (organy) nagrał nowy utwór "O Salutaris Hostia". Jego kompozytorem do słów utworu stanowiącego dwie ostatnie zwrotki XIII-wiecznego hymnu „Verbum supernum” św. Tomasza z Akwinu jest Sebastian Szymański.

Kompozytor od 4 lat mieszka w Limanowej. Jest m.in. autorem utworu granego na odsłonięcie i zasłonięcie Piety w limanowskiej bazylice. W jego twórczości dominuje muzyka sakralna.

Posłuchaj nowego utworu Szymańskiego w wykonaniu Canticum Iubilaeum: 

Sebastian Szymański - O Salutaris Hostia (wyk.Canticum Iubilaeum)
Sebastian Szymański - Composer

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama