Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nowe nagranie z błogosławieństwem z Watykanu

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej nagrał utwór o Hostii. Ich poprzednia płyta dotarła do papieża Franciszka.

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum działający przy bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej otrzymał list z Watykanu. W korespondencji datowanej na 22 września i popisanej przez ks. Paolo Borgię, asesora Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu, papież Franciszek dziękuje za list i płytę kompaktową zespołowi, traktując ten dar jako znak duchowej z nim łączności.

Płyta, którą otrzymał Ojciec św. od chóru, powstała z okazji 50-lecia koronacji Matki Boskiej Limanowskiej i nosi tytuł "Pani nasza Limanowska".

Ojciec św., zapewniając o zawierzeniu chóru, jego zarządu i dyrygenta opiece Matki Najświętszej, życzy, by chórzyści poprzez śpiew wzbudzali w słuchaczach głębokie uczucia religijne, a na dalszą owocną działalność z serca im udziela swego apostolskiego błogosławieństwa.

28 września w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie chór Canticum Iubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika oraz Edyty Lachor-Mitkowskiej (organy) nagrał nowy utwór "O Salutaris Hostia". Jego kompozytorem do słów utworu stanowiącego dwie ostatnie zwrotki XIII-wiecznego hymnu „Verbum supernum” św. Tomasza z Akwinu jest Sebastian Szymański.

Kompozytor od 4 lat mieszka w Limanowej. Jest m.in. autorem utworu granego na odsłonięcie i zasłonięcie Piety w limanowskiej bazylice. W jego twórczości dominuje muzyka sakralna.

Posłuchaj nowego utworu Szymańskiego w wykonaniu Canticum Iubilaeum: 

Sebastian Szymański - O Salutaris Hostia (wyk.Canticum Iubilaeum)
Sebastian Szymański - Composer

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama