Nowy numer 3/2021 Archiwum

Naprzód z nadzieją

8 października to XVI już Dzień Papieski. W diecezji odbędzie się Marsz dla życia, a ofiarami będzie można wspomóc młodych i zdolnych stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę 8 października XVII Dzień Papieski.

W diecezji tarnowskiej będzie on połączony z „Marszem dla Życia i Rodziny”, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa.

W Dzień Papieski organizowana jest także zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, od siedemnastu lat jest nazywana żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wspiera ona młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin.

W całej Polsce Fundacja ma dwa tysiące stypendystów, zaś w diecezji tarnowskiej jest ich pięćdziesięciu czterech.

- Możemy być z nich dumni. To młodzi, którzy chcą skończyć studia, mają ciekawe zainteresowania, biorą udział w olimpiadach, osiągają sukcesy. Widzimy, że wsparcie materialne, które otrzymują od Fundacji jest dobrze wykorzystywane. To inwestowanie we właściwych ludzi - potwierdza ks. Tadeusz Michalik, diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja wspiera uczniów od początku gimnazjum do ukończenia studiów. Zazwyczaj ta pomoc jest kontynuowana przez wiele lat.

Możemy wspomóc stypdendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"   Możemy wspomóc stypdendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
Archiwum TGN
Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich dostają miesięczne 310 zł, a studenci około 500 zł.

Fundacja to także formacja młodych w duchu nauczania św. Jana Pawła II. W przyszłym miesiącu będzie wiadomo, ile osób dołączy do programu stypendialnego w diecezji tarnowskiej.

- Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła - tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II - serdecznie dziękujemy - czytamy w liście Konferencji Episkopatu Polski na XVII Dzień Papieski.

W tym dniu stypendyści fundacji, osoby duchowne i świeckie z diecezji tarnowskiej wezmą udział w Marszu dla Życia i Rodziny w Grybowie.

Jego celem jest promocja życia, publiczne przyznanie się do postawy broniącej życia. Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11. sprawowaną pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Później uczestnicy przejdą ulicami miasta na stadion „Grybovii”. Tam zaplanowano wspólne rodzinne świętowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama