GN 3/2021 Archiwum

Odblaski dla seniorów

Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała tarnowskiej Policji 2 tysiące odblasków. Trafią do ludzi starszych.

Tarnowska policja otrzymała 2 tysiące opasek odblaskowych z logo Caritas Diecezji Tarnowskiej. – Dziękuję, że po raz kolejny tarnowska Caritas włącza się w nasze działania polegające na wyposażaniu w odblaski osoby na drodze – mówi mł. insp. Witold Ślęzak, zastępca komendanta tarnowskiej policji. – W tym roku rozpoczęliśmy ciekawe przedsięwzięcie: "Bezpieczna droga dla seniora" i chcielibyśmy bardzo, żeby te odblaski dotarły w najbliższym czasie właśnie do ludzi starszych. Bardzo dużo odblasków i kamizelek rozdaliśmy dzieciom, które z nimi chodzą i ich używają, teraz chcemy powalczyć o bezpieczeństwo seniorów – dodaje W. Ślęzak.

Odblaski trafią przede wszystkim poza Tarnów, do mieszkańców terenów mało oświetlonych, gdzie brakuje poboczy i chodników, a w związku z tym zagrożenie dla pieszych jest dużo większe. Wiele osób starszych wychodzi po zmroku, wieczorem do kościoła na Msze św. czy nabożeństwa różańcowe, dlatego ważne, by były one bardziej widoczne. Odblask daje kierowcy czas na reakcję, co gwarantuje większe bezpieczeństwo pieszym. – Jesień to czas odblasków – przekonuje W. Ślęzak.

Odblaski dla seniorów   Do noszenia odblasków zachęcają zastępca komendanta tarnowskiej policji mł. insp. Witold Ślęzak, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej policji podinsp. Zofia Kukla i diecezjalny duszpasterz kierowców ks. Damian Migacz Beata Malec-Suwara /Foto Gość Tarnowska policja zamierza do seniorów dotrzeć za pośrednictwem uczniów, ich wnuków, żeby to oni następnie przekazali je babciom i dziadkom. Być może też będą rozdawane przed kościołem, bo i takie działania były prowadzone. – Być może zaprosimy księży do współpracy. Wszelkimi sposobami staramy się dotrzeć z odblaskami do osób, które ich potrzebują. Te 2 tysiące rozdamy bardzo szybko – zapewnia W. Ślęzak.

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała w sumie 10 tys. odblasków. – Będą rozdane nie tylko w tym roku i nie tylko w Tarnowie, ale także w Nowym Sączu i innych miejscowościach naszej tarnowskiej diecezji. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję "Świeć przykładem" albo "Bądź widoczny na drodze", która jest promowana przez Kościół w Polsce – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama