Nowy numer 41/2018 Archiwum

Odblaski dla seniorów

Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała tarnowskiej Policji 2 tysiące odblasków. Trafią do ludzi starszych.

Tarnowska policja otrzymała 2 tysiące opasek odblaskowych z logo Caritas Diecezji Tarnowskiej. – Dziękuję, że po raz kolejny tarnowska Caritas włącza się w nasze działania polegające na wyposażaniu w odblaski osoby na drodze – mówi mł. insp. Witold Ślęzak, zastępca komendanta tarnowskiej policji. – W tym roku rozpoczęliśmy ciekawe przedsięwzięcie: "Bezpieczna droga dla seniora" i chcielibyśmy bardzo, żeby te odblaski dotarły w najbliższym czasie właśnie do ludzi starszych. Bardzo dużo odblasków i kamizelek rozdaliśmy dzieciom, które z nimi chodzą i ich używają, teraz chcemy powalczyć o bezpieczeństwo seniorów – dodaje W. Ślęzak.

Odblaski trafią przede wszystkim poza Tarnów, do mieszkańców terenów mało oświetlonych, gdzie brakuje poboczy i chodników, a w związku z tym zagrożenie dla pieszych jest dużo większe. Wiele osób starszych wychodzi po zmroku, wieczorem do kościoła na Msze św. czy nabożeństwa różańcowe, dlatego ważne, by były one bardziej widoczne. Odblask daje kierowcy czas na reakcję, co gwarantuje większe bezpieczeństwo pieszym. – Jesień to czas odblasków – przekonuje W. Ślęzak.

Do noszenia odblasków zachęcają zastępca komendanta tarnowskiej policji mł. insp. Witold Ślęzak, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej policji podinsp. Zofia Kukla i diecezjalny duszpasterz kierowców ks. Damian Migacz   Do noszenia odblasków zachęcają zastępca komendanta tarnowskiej policji mł. insp. Witold Ślęzak, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej policji podinsp. Zofia Kukla i diecezjalny duszpasterz kierowców ks. Damian Migacz Beata Malec-Suwara /Foto Gość Tarnowska policja zamierza do seniorów dotrzeć za pośrednictwem uczniów, ich wnuków, żeby to oni następnie przekazali je babciom i dziadkom. Być może też będą rozdawane przed kościołem, bo i takie działania były prowadzone. – Być może zaprosimy księży do współpracy. Wszelkimi sposobami staramy się dotrzeć z odblaskami do osób, które ich potrzebują. Te 2 tysiące rozdamy bardzo szybko – zapewnia W. Ślęzak.

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała w sumie 10 tys. odblasków. – Będą rozdane nie tylko w tym roku i nie tylko w Tarnowie, ale także w Nowym Sączu i innych miejscowościach naszej tarnowskiej diecezji. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję "Świeć przykładem" albo "Bądź widoczny na drodze", która jest promowana przez Kościół w Polsce – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy