Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dzień Papieski w Wadowicach niepapieskich przejdź do galerii

"Idźmy naprzód z nadzieją" to tytuł wieczornicy, która się tam odbyła.

8 września, w Dniu Papieskim, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Górnych z siedzibą w Wadowicach Dolnych został zorganizowany koncert ku czci świętego Jana Pawła II pod kierownictwem Leszka Gruszeckiego.

– Celem wieczornicy papieskiej było uczczenie jednego z największych Polaków, Karola Wojtyłę, a później papieża Jana Pawła II, który dla nas jako katolików był, jest i będzie wielkim autorytetem, postacią bardzo ważną – mówi Leszek Gruszecki.

Podczas wieczornicy, której towarzyszyło hasło „Idziemy z nadzieją na przód” zaprezentowany został życiorys Jana Pawła II, przypomniano jego 9 pielgrzymek do Polski i motta, które im towarzyszyły.

– Utwory prezentowane na scenie przez wadowicką młodzież to popularne piosenki i pieśni wykonywane na koncertach z udziałem Jana Pawła II. Wiele z nich sam znał. Nie zabrakło oczywiście sztandarowej "Barki", którą bardzo kochał – informuje Leszek Gruszecki. – Nasza młodzież to z kolei adepci gry na różnych instrumentach: akordeonie, klarnecie, saksofonie, perkusji, skrzypcach, klarnecie, instrumentach klawiszowych, uczęszczający na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury. Wśród nich są także ci, którzy uczą się śpiewu. To oni zaprezentowali swoje umiejętności na scenie – dodaje.

Za występ dziękowała im dyrektor SOKiR Zofia Midura, sekretarz gminy Włodzimierz Wawrzkiewicz oraz przewodnicząca rady gminy Anna Niedbała.

Na zakończenie swoimi osobistymi przeżyciami z Janem Pawłem II podzielił się Józef Kagan. Przytoczył rozmowę z Ojcem Świętym, jak został zapytany przez papieża, skąd jest. Odpowiedział, że z Wadowic, ale zaznaczył, że nie z papieskich. Wtedy Ojciec Święty powiedział: „koło Mielca”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama