Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dwie korony

Fabularyzowany dokument o św. Maksymilianie Kolbe będzie można zobaczyć już od piątku w kinach. Sprawdziliśmy w których.

"Dwie korony" to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. W filmie zobaczymy plejadę polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

O św. o. Maksymilianie Marii Kolbe, który oddał życie za współwięźnia, słyszał zapewne każdy. Nie każdy jednak wie, że ten męczennik, misjonarz, dziennikarz, założyciel Rycerstwa Niepokalanej prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Ba, to genialny umysł! Zaprojektował pojazd do przemieszczania się między planetami. Takiego o. Maksymiliana poznajemy w filmie "Dwie korony".

W Tarnowie w kinie "Marzenie" film będzie można zobaczyć od 13 do 18 października o 18.30. Potem, czyli od 20 do 26 października "Dwie korony" będzie grać kino Millenium w tarnowskich Mościcach.

Film o św. Maksymilianie będzie można zobaczyć od 13 października także w kinie "Sokół" w Nowym Sączu. Seanse do 16 października będą grane o godz. 17, we wtorek i środę (17-18 X) o 20.15, a w czwartek (19 X) o 15.15.

Od 13 października "Dwie Korony" będzie emitowany także w kinie "Regis" w Bochni, kinie "Planeta" w Brzesku, kinie "Kosmos" w Dębicy, a od 20 października w kinie "Galaktyka" w Mielcu.

Dziś, 10 października, mija 35. rocznica jego kanonizacji, której dokonał Jan Paweł II na pl. Świętego Piotra w Rzymie.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:

DWIE KORONY - oficjalny zwiastun / trailer
KONDRAT-MEDIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama