GN 38/2018 Archiwum

Na kogo będziesz głosować?

Już 15 października diecezjanie zdecydują, kto będzie ich reprezentował w radach parafialnych.

W przyszłą niedzielę, 15 października, we wszystkich parafiach diecezji odbędą się wybory do rad parafialnych.

- 5 lat temu postanowiliśmy przedstawić naszym parafianom kandydatów na radnych w formie plakatu wyborczego - mówi ks. Maciej Mitera, proboszcz par. Świętego Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie.

Pomysł się sprawdził i w tym roku na drzwiach kościoła księży filipinów pojawił się plakat wyborczy prezentujący kandydatów do rady parafialnej na nową pięcioletnią kadencję. - Myślę, że to sympatyczna forma, która nie tylko zachęci do głosowania, ale uwypukli rangę tych wyborów - dodaje ks. Mitera.

W parafii prowadzonej przez księży filipinów głosować będzie można na specjalnych kartach. - Przy nazwiskach dwóch kandydatów należy postawić krzyżyk jako znak swojego wyboru - wyjaśnia proboszcz.

Parafialna rada duszpasterska ma za swój cel współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty.

Realizując ten cel, opracowuje ona roczne plany duszpasterskie, animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynuje prowadzone formy duszpasterstwa, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno-kulturowe.

Członkami rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych zasad moralnych.

Więcej o statucie rady można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma