Nowy numer 3/2021 Archiwum

Synod, Duch Święty i moc z Łodzi

Cóż mogą mieć wspólnego z przyszłoroczną Tarnowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę?

Hasło, które będzie towarzyszyć pielgrzymom na Jasną Górę w 2018 roku, nawiązuje do hasła nowego roku liturgicznego, który będzie poświęcony szczególnie Duchowi Świętemu, i hasła V Synodu Diecezji Tarnowskiej – "Kościół na wzór Chrystusa".

Organizatorom Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej udało się te rzeczywistości połączyć i tak na Jasną Górę pójdziemy z hasłem "Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa".

Jak informuje ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT, homilie oraz konferencje dla pątników przygotuje i wygłosi ks. Remigiusz Recław z "Mocnych w Duchu" z Łodzi, jezuita, koordynator Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi. Wiele razy gościł w naszej diecezji. Prowadził dwukrotnie Forum Formacyjne w Tarnowie, rekolekcje w Dąbrowie Tarnowskiej, był Zabawie i prowadził Synaj w Limanowej. W 2018 roku pójdzie z nami na Jasną Górę.

Synod, Duch Święty i moc z Łodzi   Uchwyciliśmy nawet moment, kiedy przypuszczalnie o. Recław i ks. Szostak nie wiedzieli, że połączy ich PPT na Jasną Górę, a Ktoś już wiedział... i nam dał znać Beata Malec-Suwara / Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama