Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przygoda z panem Tomaszem

Pedagog z Tarnowa zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie MEN "Nauczyciel - Wolontariusz Roku".

Tomasz Przygoda jest nauczycielem historii w szkole podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie - Krzyżu.

W ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Nauczyciel - Wolontariusz Roku” zdobył I miejsce.

- Kiedy uczniowie usłyszeli o konkursie Ministra Edukacji Narodowej, nie mieli wątpliwości, że to idealny sposób, żeby odwdzięczyć się swojemu nauczycielowi za przekazanie cennych wartości takich jak empatia czy szacunek dla drugiego człowieka.

Postanowili skrzyknąć wolontariuszy i zrobić coś dla osoby, która całe życie pracuje na rzecz innych. Jego postawa, nietuzinkowa osobowość i codzienna praca pokazuje uczniom sens oraz potrzebę wolontariatu.

To on uświadomił im, że warto pomagać, bez względu na wszystko. Ich nauczyciel jest wzorem i przykładem tego, że wolontariat to „służba drugiemu człowiekowi”. To piękna, choć trudna misja, szczególnie dla młodych ludzi - czytamy w laudacji na stronie MEN.

A jak widzą pana Tomasza jego byli już uczniowie? Zobaczcie film:

TO JEST TOMEK
Julia Szanduła

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma