Nowy numer 2/2021 Archiwum

Funkcjonariusze policji na katechezie

Będą w najbliższych dniach w tarnowskich szkołach promować akcję "Kochana babciu / kochany dziadku, kocham Cię".

Jak informuje ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców, w najbliższych dniach w szkołach tarnowskich na katechezie pojawią się funkcjonariusze policji, którzy będą promować akcję "Kochana babciu / kochany dziadku, kocham cię".

Policjanci poprzez pośrednictwo uczniów chcą dotrzeć do seniorów, ich babć i dziadków, i przekonać ich, by stali się bardziej widoczni, kiedy poruszają się pieszo na drogach po zmierzchu.

Funkcjonariusze policji na katechezie   ... i policjant arcg. Duszpasterstwa Kierowców Diecezji Tarnowskiej Wydział Drogowy Komendy Miejskiej w Tarnowie wraz z Duszpasterzem Kierowców połączyli siły, by uświadomić seniorom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo, gdyż mają dla kogo żyć.

– W najbliższych dwóch tygodniach katecheci ze szkół podstawowych Tarnowa przeprowadzą wraz z policjantami pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, aby dzieci były świadome niebezpieczeństw, które mogą pojawić się na drodze. Akcja ta ma na celu uświadomić społeczeństwo o zagrożeniach, które mogą pojawić się wskutek nieodpowiedniej widoczności na drodze – mówi ks. Damian Migacz. – Odblaski, które dzieci otrzymają w czasie tych zajęć w większości pochodzą z dofinansowania przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama