Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziś Dzień Dziecka Utraconego

Modlitwa w intencji dzieci, które odeszły o całe życie za wcześnie, ich rodziców i bliskich odbędzie się w Bochni i Brzesku. 21 października zapraszamy do Tarnowa.

15 października obchodzimy Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, które odeszły o całe życie za wcześnie, ich rodziców i bliskich, odbędą się m.in. w Bochni w kościele św. Pawła, skąd uczestnicy udadzą się pod pomnik Dziecka Utraconego na cmentarzu św. Rozalii.

Podobnie będzie w Brzesku w kościele Miłosierdzia Bożego. Po Eucharystii o 15.15 i Różańcu uczestnicy przejdą ze świecami pod figurę Jezusa Miłosiernego.

21 października w Tarnowie odbędzie się drugi pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach, oraz poświęcenie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych. Mszy św. w mościckim kościele o godz. 11 w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci, będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup także poświęci Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych na mościckim cmentarzu. Tu uroczystości rozpoczną się bezpośrednio po Mszy św., czyli ok. 12.00. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie organizatora pochówku - Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dziecka Utraconego SPES.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama