Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zebraliśmy ponad 16 ton

W par. św. Pawła w Bochni odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka makulatury na misje. Następna dopiero w kwietniu 2018 roku.

Przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni odbyła się zbiórka makulatury, w czasie której zebraliśmy do kontenerów 8 940 kg zużytego papieru.

Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do firmy recyklingowej w ilości 7 840 kg. Łącznie zebraliśmy 16 780 kg.

Tak więc konto budowy zbiorników rozprowadzających wodę do budowanego w najbliższym czasie Centrum Dziecka w Yaounde, stolicy Kamerunu, powiększymy o kwotę 6 601 zł.

Do październikowej zbiórki makulatury oprócz ogromnej liczby osób dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej, a także z Krakowa włączyły się: przedszkole nr 2 w Bochni, przedszkole w Jodłówce, szkoła podstawowa im. św. Kingi w Żegocinie, gimnazjum im. s. Emilii Podoskiej w Dobranowicach k. Wieliczki, bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, przedsiębiorstwo handlowe „Dora” w Bochni oraz Akcja Katolicka przy parafii MB Fatimskiej w Kobylu.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty i informacje o zbiórkach.

W imieniu własnym i Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych pasjonistkami składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli naszą akcję „Makulatura na misje”.

S. Kolbena Frąckiewicz założycielka misji w Yaounde i koordynatorka budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka zapewnia o nieustającej modlitwie w intencji wszystkich ludzi wspomagających te dzieła.

Akcję Makulatura na Misje planujemy kontynuować w przyszłym roku od kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama