Nowy numer 2/2021 Archiwum

Maszeruj dla misji

22 października ulicami Tarnowa przejdzie Marsz Misyjny w intencji misjonarzy i prześladowanych chrześcijan.

W niedzielę, 22 października, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu ulicami Tarnowa przejdzie Marsz Misyjny, który wyruszy o godz. 14. sprzed kościoła pw. Św. Rodziny.

Uczestnicy marszu przejdą w kierunku katedry, gdzie o godz. 15. sprawowana będzie Msza św.

- Będziemy modlić się za misje, o pokój i za prześladowanych chrześcijan. Zapraszamy Kolędników Misyjnych w kolorowych przebraniach, młodzież, róże różańcowe oraz całe rodziny do wspólnej modlitwy - mówi ks. Piotr Boraca z wydziału misyjnego kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Posłuchaj ks. Boracy:

Około godz. 16. na Rynku rozpocznie się misyjne świętowanie. Zaplanowano tańce, śpiewy i konkursy z nagrodami.

Światowy Dzień Misyjny rozpocznie cały tydzień modlitwy w tej intencji. W parafiach zaplanowano m.in. spotkania z misjonarzami i projekcie filmów o misjach.

Natomiast na zakończenie Tygodnia Misyjnego, 28 października, odbędzie się XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków róż żywego różańca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Nie tylko kapłani i siostry zakonne wyjeżdżają na misje. Coraz częściej takie wyzwanie podejmują także świeccy.

Ci, którzy myślą, by zostać wolontariuszami na misjach i pragną włączyć się w prowadzenie misyjnych inicjatyw na miejscu, mogą dołączyć do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.

Taka okazja będzie podczas spotkania w tarnowskim seminarium w sobotę 21 października o godz. 17.

- Patrząc na całokształt zadań stojących przed naszym Wolontariatem Misyjnym łatwo można dostrzec, że każda osoba chętna, pragnąca ofiarować choć cząstkę swojego czasu, może znaleźć swoje miejsce i sposób pomocy misjom, by zrealizować w ten sposób swoje chrześcijańskie powołanie do bycia misjonarzem i świadkiem Chrystusa - dodaje ks. Piotr Boraca.

Obecnie można włączyć się także w misyjną akcję charytatywną pod hasłem „Makulatura na Misyjne Studnie”. Akacja potrwa do 15 grudnia br. W tym czasie będzie odbierana makulatura z parafii, szkół i innych instytucji.

Organizatorzy chcieliby dzięki tej inicjatywie wybudować studnie w Ugandzie, Czadzie oraz Kamerunie. Gotowość do udziału w akcji należy zgłosić do końca października w wydziale misyjnym kurii diecezjalnej w Tarnowie.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama