Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kto żyje ewangelią, jest apostołem radości przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie uroczyście rozpoczął się Tydzień Misyjny.

Zainaugurowała go Msza św. w seminaryjnej kaplicy. Przewodniczył jej były misjonarz, a obecnie ojciec duchowny ks. Stanisław Wojdak.

- Ewangelia, czyli słowo Jezusa jest źródłem entuzjazmu misji, którą mamy w sobie jako chrześcijanie, a szczególnie powołani do kapłaństwa. Wielokrotnie z tej ambony padały w tym roku słowa Jezusa, żeby iść i głosić. Jesteśmy do tej misji mocno zaproszeni - mówił w homilii kapłan.

Kaznodzieja przywołał nauczanie papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, a zwłaszcza tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”.

W czasie Mszy św. dary przywiezione ze stażów misyjnych złożyli klerycy, którzy w tegoroczne wakacje odwiedzili Boliwię, Kazachstan i Afrykę.

- Ojciec Stanisław mówił z mocą o entuzjazmie z jakim powinniśmy podejmować dzieło ogłaszania Zmartwychwstałego w duchu Nowej Ewangelizacji. „Potrzeba awangardy” - wołał. To znane hasło ojca Stanisława odżyło kolejny raz w naszych sercach - mówią klerycy.

Papież Franciszek we wspomnianym orędziu napisał, że „ewangelia jest Dobrą Nowiną, która niesie w sobie udzielającą się radość, ponieważ zawiera i oferuje nowe życie: życie Chrystusa Zmartwychwstałego, który przekazując swego Ducha ożywiającego, staje się dla nas Drogą, Prawdą i Życiem”.

- Niech zatem w nas wszystkich każde słowo ewangelii rozpala na nowo wielkie pragnienia własnego nawrócenia i ewangelizowania w codzienności naszego życia, tak by imię Jezusa było wszędzie znane i kochane. Budźmy wiarę! - mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny tarnowskiego seminarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama