Nowy numer 2/2021 Archiwum

Synod się fotografuje

Rozstrzygnięto konkurs na zdjęcie nawiązujące do logo V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Zadaniem konkursowym było przesłanie fotografii będącej artystyczną wizją logo V Synodu. - Nie wymagaliśmy, aby na zdjęciu było samo logo, chodziło bardziej o ukazanie treści, które mają do niego nawiązywać - mówi Joanna Sadowska z Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej V Synodu DT.

Jury, w składzie ks. Piotr Cebula - sekretarz Komisji Przygotowawczej, Joanna Sadowska - przewodnicząca Zespołu ds. Mediów i ks. Andrzej Dudek - rzecznik prasowy, nie przyznało I miejsca.

Drugie zajęła Julia Kolańczyk za zdjęcie „Światło”, a trzecie ex aequo Sławomir Kubas za zdjęcie „Żywy Kościół Tarnowski to MY” i Sławomir Sokołowski za zdjęcia „Rodzinna modlitwa różańcowa w drodze”. Jury wyróżniło też zdjęcie Emmy Marciniak.

- Julia Kopańczyk, autorka zdjęcia, które zajęło najwyższą lokatę, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swoją wizję logo. Wybrała z niego tylko jeden, ale za to najważniejszy fragment – chrystogram. To nawiązanie doo tego, że całe nasze życie oparte jest na Chrystusie i z Niego czerpiemy naszą siłę - wyjaśniają werdykt członkowie jury.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama