Nowy numer 2/2021 Archiwum

E gonda Nzapa

Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej ogłosiło konkurs na tegoroczny hymn kolędników misyjnych. Obchodzą w tym roku jubileusz 25-lecia.

Kolędnicy misyjni w diecezji tarnowskiej od 25 lat pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. To rzesza ok. 20 tysięcy małych misjonarzy, która właśnie rozpoczyna przygotowania do kolędy misyjnej. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń.

Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej ogłosiło konkurs na hymn, który kolędnicy misyjni wyśpiewają w czasie misyjnej kolędy w naszych domach i parafiach. Jak wyjaśniają organizatorzy, powinien zawierać dwie zwrotki mówiące o dzieciach z krajów misyjnych, czekających na Ewangelię i na pomoc materialną oraz o kolędnikach misyjnych dzielących się już od 25 lat swoją wiarą i miłością.

Podstawą refrenu powinno stać się hasło tegorocznej kolędy. Są to słowa w języku sango, który używany jest w Republice Środkowoafrykańskiej oraz przygranicznych terenach Czadu, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga i Republiki Konga. To „E gonda Nzapa - e mu singila!”, co po polsku oznacza: „Tobie, Boże, dzięki, chwała".

Propozycje hymnu należy przesyłać w wersji elektronicznej – tekst oraz plik MP3 na adres e-mail: misje@diecezja.tarnow.pl do dnia 17 listopada 2017.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama