Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ta noc należy do świętych

Korowody świętych, bal, czuwania lub różaniec ze świętymi odbędą się m.in. w Pleśnej, Tarnowie, Nowym Sączu, Dębicy, Przecławiu, Żabnie i Iwkowej.

Po co schodzić do piekieł i oswajać się ze światem demonów czy duchów, który ani nie jest nasz, ani żaden z nas nie chciałby, żeby stał się jego udziałem.

Nasze jest świętych obcowanie, a dążeniem życie w niebie. Zapraszamy więc na wieczory ze świętymi organizowane w naszej diecezji.

Już w piątek 27 października na godz. 19 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie zaprasza na VI Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne, które stanowić będzie alternatywę dla coraz bardziej kultywowanego Halloween.

- Głównymi bohaterami tegorocznego czuwania będą: św. Małgorzata Maria Alacoque, św. Franciszek i św. Hiacynta, św. Franciszek z Asyżu oraz bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Właśnie ci święci, którzy obecni będą z nami w sposób namacalny, bo pod postacią relikwii, chcą pokazać nam, że wigilia uroczystości Wszystkich Świętych jest pełna nadziei i radości, a nie ciemności, która jest wypełniona strachem i duchami. Tę noc rozświetli Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie - zapowiada Maciej Garmada, sekretarz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Także 27 października czuwanie ze świętymi odbędzie się w Dębicy. Jego organizatorem są siostry służebniczki.

Nabożeństwo rozpocznie się procesją świętych o godz. 19 z placu przy kościele Ducha Świętego w Dębicy i zaprowadzi uczestników do kościoła klasztornego pw. Matki Bożej Anielskiej.

O 19.15 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi czuwanie ze świętymi do 21.30.

Ta noc należy do świętych   Kliknij w plakat - poznasz szczegóły Z kolei mościcka parafia wraz z obecnymi tu siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego 28 października organizują II Parafialny Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w wieku 4–10 lat wraz z rodzicami.

Na bal należy przybyć w stroju wybranego świętego i mieć specjalną wejściówkę, którą bezpłatnie można odebrać u sióstr i księży katechetów. W takim też przebraniu dzieci zaproszone są niedzielną Mszę św. o  11.30.

30 października (w poniedziałek) zapraszamy na wieczór ze świętymi do kościoła parafialnego w Przecławiu.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 wprowadzeniem relikwii ponad 20 świętych. Relikwiarze będą niesione przez młodzież i dorosłych przebranych za tychże świętych.

Wtedy także usłyszymy minutową prezentację świętego i myśl przyświecającą danej postaci zachęcającą do bycia świętym.

O 17.30 rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz, a po niej odbędzie się pochód świętych wraz z procesją różańcową. Wieczór zakończy się koncertem zespołu młodzieżowego.

31 października (we wtorek) zapraszamy na Noc Świętych do Pleśnej. Wieczór rozpocznie się spotkaniem świętych w tamtejszej Szkole Podstawowej o godz. 16. Pół godziny później korowód świętych wyruszy do kościoła parafialnego w Pleśnej. O 17.00 zaplanowano nabożeństwo różańcowe ze świętymi, a o 17.40 - Eucharystię, której także będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Ta noc należy do świętych   Kliknij w plakat - poznasz szczegóły Uwielbienie Jezusa ze świętymi odbędzie się także 31 października w parafii św. Rocha w Nowym Sączu. Początek o 19.30.

Ta noc należy do świętych   Kliknij w plakat - poznasz szczegóły W Żabnie 31 października odbędzie wieczór zatytułowany "Z Różańcem do świętości", który rozpocznie się o godz. 17 procesją różańcową wokół rynku. Po niej uczestnicy wysłuchają świadectwa rodziny, która doświadczyła mocy Różańca.

Odmawiając nowennę pompejańską, wymodliła uzdrowienie córki. Nie zabraknie konkursu dla najmłodszych na temat świętych i oczywiście wspólnej Eucharystii.

Wieczór uwielbienia w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych (31 października) przygotowała także młodzież z parafii w Iwkowej. Początek o 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama