Nowy numer 46/2019 Archiwum

Święci dla synodu

Co zrobić, żeby nasze kościoły nie świeciły pustkami, jak na Zachodzie?

Bp Leszek Leszkiewicz po raz drugi uczestniczył w modlitewnym czuwaniu ze świętymi w Pleśnej.

W homilii podczas Mszy św. podkreślił, że kościoły na zachodzie Europy pustoszeją i umierają, ponieważ katolicy przestali słuchać Boga w Jego słowie, modlić się, adorować Najświętszy Sakrament, ale nade wszystko - przestali się spowiadać.

- Tam, gdzie kapłani przestali spowiadać, tam również ludzie zapomnieli o rachunku sumienia, żalu za grzechy i wyznaniu ich w konfesjonale. Kościoły, w których się nie spowiada, umierają - przestrzegał bp Leszkiewicz.

Posłuchaj bp. Leszkiewicza:

W modlitwie w Pleśnej uczestniczyła liczna grupa dzieci przebranych za świętych wraz z rodzicami, nauczycielami i młodymi z grupy apostolskiej.

- To jest też obraz synodu, czyli wspólnego wędrowania do Boga w Kościele - podkreśla ks. proboszcz Józef Bobowski.

Duszpasterz zauważa, że ludzie szukają okazji do spowiedzi, nie lekceważą konfesjonału.

- Ich pobożność i przynależność do Kościoła widać choćby po zaangażowaniu w korowód świętych. To inicjatywa oddolna, która pokazuje, że mamy w parafii szkołę katolicką. Owszem, jest to szkoła publiczna, ale dzięki nauczycielom, rodzicom, dzieciom, które tak mówią o swojej wierze, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to szkoła katolicka. To wielkie dobro, które ma wymiar synodalny - mówił podczas czuwania ks. Bobowski.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama