Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wdzięczni za dziedzictwo przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż przewodniczył w kościele pw. NSPJ w Biadolinach Radłowskich Mszy św. dziękczynnej.

Okazją była 80. rocznica powstania parafii i 50. rocznica konsekracji kościoła. - Chcemy też wspomnieć pierwszego proboszcza tej wspólnoty śp. ks. Józefa Pochronia. Ks. biskup odsłoni dzisiaj tablicę poświęconą temu duszpasterzowi - mówi obecny proboszcz ks. Zbigniew Dudek.

Tablica została pobłogosławiona i odsłonięta przed Mszą św. i powitaniami, które w imieniu całej parafii wypowiedzieli ks. proboszcz, rada parafialna oraz przedstawiciele stowarzyszeń, ruchów i organizacji działających w parafii.

Bp Jeż przewodniczył następnie Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów pochodzących z parafii Biadoliny oraz z dekanatu Porąbka Uszewska.

- Nosimy w sobie wielkie dziedzictwo przeszłych pokoleń, które zostało nam dane, abyśmy je zachowali i wzbogacali o nasze zaangażowanie. Ono może mieć różny charakter: sprzątanie kościoła, remont, troska o budynek, włączenie się w życie grup działających w parafii... Cel jest zawsze ten sam - budować wspólnotę, w której każdy będzie czuł się potrzebny - podkreślał bp Jeż.

Pamiątką jubileuszowych obchodów będzie relikwiarz z relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej. - Oby każdy z nas stawał się z dnia na dzień "relikwią", to znaczy znakiem świętości, dobroci, miłości, żeby ludzie mogli o nas powiedzieć: "Spotkaliśmy dobrego, świętego człowieka" - mówił w homilii bp Jeż, nawiązując do intronizacji relikwii św. Faustyny.

Posłuchaj fragmentu homilii bp. Jeża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama